Kuldīgas Novada Rezidence 2023

2023

Rezidences norises vieta:

Alsunga, Vārme un Nīkrāce (Kuldīgas novads)

Rezidences mērķis ir veicināt radošo personu iesaisti Kurzemē, Kuldīgas novadā, pievēršot uzmanību vietējās kultūrvides izzināšanai, pētniecībai, zināšanu un pieredžu apmaiņai. Aicinot radošo jomu pārstāvjus piedalīties šajā rezidencē, Kuldīgas novada pašvaldība vēlas veicināt plašāku izpratni par vietējo kultūru un tās vērtībām, potenciāli iezīmējot stratēģijas lokālo kultūrvētību popularizēšanai un vietējās vides attīstībai.

Šogad rezidences fokusā ir ekoloģija un daba, apzinātības veicināšana par tās unikalitāti un saglabāšanu Kuldīgas novadā. Daba apzīmē ne tikai mūsu apkārtējo vidi un planētu kā mājas, bet arī norāda uz iekšējām “mājām” – emociju un sajūtu vidi un rūpēm par to. Līdz ar to tēma par dabu aktualizē arī mentālās veselības jautājumus.

Par rezidences māksliniekiem

Annemarija Gulbe

Annemarija Gulbe strādā ar fotogrāfiju, video un instalāciju. Viņa šogad, 2023. gadā ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu. Praktizējusies kuratoru kolektīvā Komplot (Beļģija). Annemarija apguvusi fotogrāfiju ISSP Skolā un Andreja Granta studijā Annas ielā, papildinājusi zināšanas dažādās meistarklasēs, tostarp ISSP vasaras skolās. Māksliniece šogad kļuvusi par vienu no Kim? laikmetīgās mākslas centra Open Call konkursa laureātēm, kā arī saņēmusi Grand Prix balvu laikmetīgās mākslas biennālē Jeune creation Européene Parīzē (2019), ieguvusi FK Balvu kā labākā jaunā latviešu fotogrāfe (2018). Annemarija līdz šim ir sarīkojusi divas personālizstādes, eksponējot darbus no fotosērijas Love re-search – fotofestivālā Organ Vida, Zagrebā (2019) un ISSP galerijā, Rīgā (2020), kas izraisīja cenzūru, diskusiju par ķermeņi un tā reprezentāciju mākslā. Pēdējā mākslinieces personālizstāde norisinājās galerijā Look!, Rīgā (2023). Annemarija dosies rezidencē uz Alsungu.

Uzzināt vairāk

Dace Znotiņa

Dace Znotiņa ir ieguvusi maģistra grādus datorzinātnēs un kognitīvajās zinātnēs, kā arī profesionālo fotogrāfa izglītību. Ikdienā Dace ir saistīta ar foto un mārketinga jomu, brīvajā laikā nodarbojas ar foto, video un radošo rakstīšanu. Fotogrāfija ir Daces hobijs jau astoņpadsmit gadus. Viņu īpaši saista dabas krāšņuma iemūžināšana un radoši skaistā meklējumi dabā un cilvēkos, ko viņa pētīs arī Nīkrāces pagastā. Mācījusies pie tādiem fotogrāfiem kā Gunārs Binde, Varis Sants, Ojārs Jansons un Andris Eglītis. Četrus gadus strādājusi kā oficiālā fotogrāfe pasaulē lielākajās suņu kamanu sacensībās Femundlopet Norvēģijā. Dace fotografē galvenokārt savam un līdzcilvēku priekam un 2020. gadā ir saņēmusi Pasaules Dabas Fonda atzinību par dalību dabas fotgrāfiju konkursā #BillionShadesOfGreen.

Uzzināt vairāk

Krista Anna Belševica

Krista Anna Belševica ir latviešu dzejniece, pētniece, redaktore un pasākumu kuratore. Dzimusi Bauskā, studējusi mūziku, literatūru un antropoloģiju, pašlaik strādā Greifsvaldes universitātē Vācijā par pētnieci un raksta savu doktora darbu par latviešu lasītājiem. Pirmā publikācija Latvijas medijos bija dzejas kopa “Es izsūkšu šo pasauli sausu”, Satori (2016), pēc tam sekoja dzejas krājums “Medījot dzīvi” (2017). 2021. gadā tika izdota Belševicas otrā grāmata, stāstu krājums “Pelēks suns sapņo par zelta zivtiņām”, drīzumā gaidāms arī otrais dzejas krājums “Manifestācijas”. Kristas dzeja tulkota un publicēta angļu, vācu, ķīniešu, somu, lietuviešu un citās valodās, kā arī iekļauta Latviešu laikmetīgās dzejas kopkrājumos. Vārmē Krista meklēs iedvesmu jaunu dzejoļu rakstīšanai, kā arī strādās pie citiem radošiem un pētnieciskiem darbiem.

Uzzināt vairāk

Izstādes galerija