Plašā Kuldīgas izstāžu programma vispirms ir lieliska sabiedrības kultūrizglītību veicinoša notikumu ķēde. Tai pat laikā tā ir iespēja vietējiem iedzīvotājiem un pilsētas viesiem baudīt mākslu un radošu gaisotni, iejūkot raibajā vasaras projektu dalībnieku / mākslinieku radošajā vidē; tā ir arī iespēja ieelpot “pasaules vēsmas” šeit pat uz vietas, Kuldīgā.
Izstāžu programma tiek veidota, cieši sadarbojoties 3 partneriem: Kuldīgas novada pašvaldībai, Latvijas Mākslas akadēmijai un biedrībai “Kuldīgas mākslinieku rezidence”. Izstādes tiek rīkotas 3 mākslas telpās - Adatu fabrikā, Kuldīgas mākslas namā un Kuldīgas mākslinieku rezidences galerijā. Par aktuālākajām izstādēm katrā no izstāžu zālēm vairāk vari uzzināt, nospiežot attiecīgās galerijas pogu.
Plašā Kuldīgas izstāžu programma vispirms ir lieliska sabiedrības kultūrizglītību veicinoša notikumu ķēde. Tai pat laikā tā ir iespēja vietējiem iedzīvotājiem un pilsētas viesiem baudīt mākslu un radošu gaisotni, iejūkot raibajā vasaras projektu dalībnieku / mākslinieku radošajā vidē; tā ir arī iespēja ieelpot “pasaules vēsmas” šeit pat uz vietas, Kuldīgā.
Izstāžu programma tiek veidota, cieši sadarbojoties 3 partneriem: Kuldīgas novada pašvaldībai, Latvijas Mākslas akadēmijai un biedrībai “Kuldīgas mākslinieku rezidence”. Izstādes tiek rīkotas 3 mākslas telpās - Adatu fabrikā, Kuldīgas mākslas namā un Kuldīgas mākslinieku rezidences galerijā. Par aktuālākajām izstādēm katrā no izstāžu zālēm vairāk vari uzzināt, nospiežot attiecīgās galerijas pogu.
Izstādē "Specifiska vieta" tiek prezentēti vairāku atzītu Latvijas mākslinieku darbi, kas katrs savā unikālā veidā atspoguļo personīgi svarīgas tēmas vides, telpas un ainavas kontekstā.
Līdz 2024. gada 30.jūnijam, Mākslas un izglītības koprades telpā “Adatu Fabrika” būs skatāma mākslinieku Ievas Putniņas un Ginta Rudzīša izstāde “Bezdomu puķes”
Kuldīgas novada pašvaldības Mākslas un izglītības koprades telpā "Adatu Fabrika" būs iespēja iegrimt mākslas un kreativitātes pasaulē, apmeklējot un izbaudot mākslinieku Ievas Putniņas un Ginta Rudzīša izstādi "Bezdomu puķes". Šī izstāde ir rezultāts divu mākslinieku ilggadējai sadarbībai un radošajam darbam, kurā tiek piedāvāts ielūkoties un izprast viņu pasaules uzskatus un māksliniecisko izpausmi.
Kuldīgas novada pašvaldības Mākslas un izglītības koprades telpā “Adatu Fabrika” no 2023. gada 6. septembra līdz 2024. gada 28. janvārim skatāma Latvijas viena no dāsnākajiem mākslas un kultūras mecenātiem Jāņa Zuzāna kolekcijas divdesmit septiņu darbu izstāde, skatītājiem dodot iespēju novērtēt kaut nelielu daļu no vairāk kā trīsdesmit tūkstošu vienību lielā krājuma, kas viennozīmīgi uzskatāms par lielāko privāto Latvijas mākslas kolekciju pasaulē.
Līdz 30. jūnijam Adatu fabrikā būs skatāma izstāde, kurā apkopoti LMA maģistrantu darbi, kas radušies pēdējo gadu laikā un aktualizē vairākas aktuālas tēmas. Šajā izstādē jūs varēsiet redzēt plašu tehniku izmantošanu, kas ļauj izprast un izpētīt mūsu pasauli no dažādām perspektīvām.
Dažos darbos izmanto glezniecību un skulptūru, lai atklātu mūsu attiecības ar dabu, sabiedrību, sevi. Šajos darbos ir izmantotas dažādas tehnikas, piemēram, ogle, eļļas krāsas un laka, lai radītu darbus, kas parāda cilvēka ietekmi uz apkārt esošām lietām.
Adatu Fabrikas telpās pirmo reizi vienkopus apskatāma LMA profesionālās doktora studiju programmas studentu un diplomdarbu vadītāju darbu izstāde “Koncentriskie viļņi”.
Triju mākslas augstskolu - Latvijas Mākslas akadēmijas, Latvijas Kultūras akadēmijas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas - kopīgi veidotā profesionālā doktora studiju programma ir starpdisciplināra programma, kas nodrošina mākslinieciskajā jaunradē un zinātnē balstītas, kā arī praksē piemērojamas doktora līmeņa starptautiski atzītas profesionālās studijas.
Izstādē “Sava vara” pievēršos varai kā pašorganizējošam spēkam. Gleznas un zīmējumi, kas lielākoties tapuši pēdējo divu gadu laikā, radīti ar nepieciešamību organizēt savu telpu gan fiziski, gan simboliski, un ir veltīti intuitīvam ceļojumam starp kolektīvām un individuālām pieredzēm, atklājot senču, dabas elementu un savu pašas balsi.
Mantojot vecu dārzu Ventmalā, dzīve iegūst citas prioritātes. Tu iestājies interneta dārzkopju grupās, regulāri kļūst braucieni uz lielveikalu “Mājai un dārzam”, pastiprinās interese par kūdras substrātu veidiem un pavasaros laiks sapresējas un pazūd: ir jābūt Dārzā.
No 31. maija līdz 30. septembrim Kuldīgas pilsētvidē norisināsies tēlniecības izstāde "Savā vietā!", kas apvieno vairākus tēlniekus vienotā radošā projektā. Izstādes mērķis ir mākslinieciski bagātināt pilsētas ainavu, katram autoram izvēloties konkrētu vietu savam darbam.
Ata Jākobsona radītie mākslas darbi ir smalks vēstījums par garīgā un ķermeniskā harmonisku simbiozi ar dabu un apkārtējo pasauli, kas atspoguļota simboliskos tēlos, dzīvnieku un cilvēku portretos, ziedu un kluso dabu motīvos, kas pirmajā saskares brīdī ar skatītāju šķiet piederīgi vienam vai otram glezniecības žanram, bet patiesībā kalpo kā portāls uz daudz dziļāku mākslinieka dvēseles transcendentālo pasauli, kurā tulpes kļūst par galaktikām, ūdens stikla vāzēs par dvēseli attīrošu un dziedinošu elementu, bet zirgi un suņi simbolizē pārlaicīgu viedumu, uzticību un mīlestību.
Zilā krāsa vienmēr ir bijusi tālo debesu simbols. Bet tad cilvēks iemācījās aizsniegt debesis, un izrādījās, ka, augstu no debesīm skatoties, planēta Zeme ir zila. Zilā ir cilvēces māju krāsa. Tā apzīmē piederības sajūtu. Zili ziedi dabā ir sastopami visretāk. Tie kļuvuši par ilgu un cerību simboliem. Tie apzīmē metafizisku tiekšanos pēc bezgalīgā un nesasniedzamā. Dārzs ir paradīzes simbols. Paradīze ir īpaša laimes un prieka vieta, kuru mēs katrs meklējam jau šai saulē, un ceram, ka tur nonāksim, kad mūsu zemes gaitas būs beigušās.
IDEJA: Grieķu mitoloģijā minētā Krētas valdnieka Minosa meita Ariadne līdzīgi kā citi kultūrvaroņi manifestē cilvēka iekšpasaules refleksijas ārēji atpazīstamos tēlos. Minotaura uzveikšana un izkļūšana no labirinta ar Ariadnes dotā kamola palīdzību, Tēzejam ļauj noslēgt procesu, kas saistās ar atsevišķu instinktu, ko simbolizē vēršcilvēks, pakļaušanu, pateicoties dvēselisko pavedienu neiztrūkstošajai un nepārtrūkstošajai dalībai personības tālākajās ceļagaitās. Ariadnes pavediens Eiropas kultūras dzīvē atgādina par radošo spēku spēju izkļūt no prāta abstrakcijām un shēmām–labirintiem.
No 30. aprīļa līdz 4.jūnijam, 2023, Mākslinieku rezidences galerijā būs skatāma Miķeļa Fišera personālizstāde “Preventīvais vizionārisms”
Gleznotājs un scenogrāfs Miķelis Fišers (1970.) uzskatāms par vienu no neordinārākajiem latviešu māksliniekiem, kura radošās prakses ietver instalācijas, objektus, video, kokgriezumus, glezniecību un starpdisciplinārus projektus, kas augsti novērtēti Latvijas laikmetīgās mākslas kontekstā piešķirot viņam Purvīša balvu (2015.).
Helēna Heinrihsone ir viena no strādīgākajām un atpazīstamākajām gleznotājām,kas savos darbos apliecina jaunus radošus meklējumus, lai katra personālizstāde būtu svaigām idejām bagāta un publikai pārsteidzoša. Izstādē "Darbi" sniegts hronoloģiski retrospektīvs pārskats mākslinieces daudzpusīgajam tēmu lokam, kā arī materiāltehnisko meklējumu amplitūdai, kas ietver ne tikai tradicionālu eļļas un akvareļa glezniecību, bet arī litogrāfiju un foto.
Izstādē “Mākslīgo Margrietiņu Lauks” apskatāma mākslinieces jaunākā darbu sērija. Gleznojumi arvien vairāk turpina mijiedarboties ar objektiem un ekspozīcijas telpu, atgādinot gan iepriekš Strēles gleznās redzētus motīvus, gan iepazīstinot ar jauniem.
Izstādē apskatāmi to mākslinieku darbi, ar kuriem galerijai RĀMIS** ir izveidojusies īpaši laba sadarbība un silta draudzība; tie ir mākslinieki, kuru darbi atklāj tematisku dziļumu un profesionalitāti.
Izstādē mākslinieki iedziļinās cilvēciskās saiknes sarežģītībā un skaistumā. Iedvesmojoties no atziņas, ka katrs ikkatrs cilvēks dzīvo tikpat spilgtu un sarežģītu dzīvi, kā mēs paši, šī izstāde aicina skatītājus apcerēt cilvēka pieredzes dziļumu un daudzveidību.
No 9. februāra līdz 14. aprīlim Kuldīgas mākslas namā skatāma biedrības “Latvijas Mākslinieku savienība” izstāde.
Izstādē "Ieskats LMS kolekcijā" eksponēta pavisam neliela daļa Latvijas Mākslinieku savienības muzeja kolekcijas darbu, kas skatītājiem ļauj novērtēt atsevišķu Latvijas glezniecības klasiķu individuālos radošos rokrakstus un aicina iepazīt glezniecības valodas daudzpusīgās materiāltehniskās, žanriskās un metaforiskās īpatnības.
No 3. novembra Kuldīgas mākslas namā skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Profesionālās doktorantūras programmas izstāde.
Izstāde “Circle of Arts” piedāvā iespēju ieskatīties doktorantūras programmas ietvaros veiktajā mākslinieciskajā pētniecībā. Ekspozīcijā iekļaujot septiņus doktorantūras studentu darbus, atklājas mākslinieku gan risināto tēmu, gan izmantoto tehnisko paņēmienu daudzveidība. Autori izstādē kritiski un izzinoši meklē paņēmienus,kā vizuālajā mākslā risināt dažādas sabiedrībā aktuālas tēmas, piedāvājot skatītājam gan atbildes, gan arī veidojot vēl garākas jautājumu virknes.
No 8. septembra līdz 29. oktobrim, 2023, Kuldīgas Mākslas namā būs skatāma Ditas Lūses un Irēnas Lūses darbu izstāde “Par pārējo domāsim rīt”
Kuldīgas mākslas namā skatāma gleznotāju Ditas Lūses un Irēnas Lūses darbu izstāde “Par pārējo domāsim rīt”, ļaujot skatītājiem nokļūt garīga miera piesātinātā un harmoniskā dabas, gaismas un cilvēciska dvēseles viegluma simbiozē, kas staro no autoru darbiem, mudinot apstāties un baudīt. Dažādās tehnikās radītie darbi atspoguļo mākslinieču spēju apturēt un dokumentēt savus skaistākos un laimīgākos esības mirkļus.
Kristiana Brektes un Modra Svilāna "TRACIS" ir daļēji retrospektīva ekspozīcija, kurā skatītājiem piedāvāta iespēja vienkopus aplūkot mākslas tandēma pēdējā laikā tapušos skaņas un kinētiskos objektus, kuros liela nozīme ir mūzikas tradīcijas izpētei un cilvēka klātienes mijiedarbībai ar mākslu.
No 10. marta līdz 30. aprīlim, 2023, Kuldīgas Mākslas namā būs skatāma mākslinieku Ievas Vītolas – Lindkvistas un Oles Lindkvista mākslas darbu izstāde ar nosaukumu “Vulkāns”. Izstādē būs skatāmi jauni, līdz šim publikai neredzēti darbi – gleznas, zīmējumi un fotogrāfijas, kas lielākoties tapuši pēdējo divu gadu laikā.
Izstāde, kas ar vērā ņemamu rezonansi sabiedrībā un medijos savu ceļojumu aizsāka nu jau pagājušā gada sākumā Mākslas stacijā “Dubulti”, turpina savu turneju pa Latvijas pilsētu lielākajām izstāžu zālēm, no kurām nākamā pieturvieta ir Kuldīgas Mākslas nams, kas ar prieku un lepnumu savās telpās uzņem Rituma Ivanova monumentālos formātos iemūžinātos latviešu mākslinieču portretus un virkni mērogos mazāku pēdējā laikā tapušus darbus.
Atzīmējot Latvijas komiksu izdevniecības "Kuš!" 15 gadu jubileju, galerija LOW ar prieku un lepnumu vēlas iepazīstināt mākslas skatītājus ar lokālo un starptautisko mākslinieku izlasi, ar ko "Kuš!" ir sadarbojies vairāku gadu garumā, kas sakrīt ar Kuš! jubilejas izdevumu "Rebel Rebel".
Izstāde, kas šī gada vasarā tika atklāta LOW galerijā, tagad ir skatāma Kuldīgas Mākslas namā, tāpēc apmeklē izstādi, lai svinētu vēlreiz Kuš! un tā nepārtraukto ieguldījumu savas radošās un dumpinieciskās kopienas veidošanā!
Izstāde "Kad vietas runā" ir Kuldīgas novada rezidences radošajiem autoriem rezultāts. Rezidenču projekts notika Kuldīgas novada pagastos - Snēpelē, Turlavā, Pelčos, Laidos un Ēdolē 2021. gada augustā un septembrī, piedāvājot dažādu radošo nozaru pārstāvjiem pētniecības un māksliniecisku tēmu un ideju nolūkā pavadīt divas nedēļas kādā no Kuldīgas novada pagastiem. Konkursā tika izvēlētas piecas mākslinieces: Aija Bley, Ieva Epnere, Undīne Celitāne, Solveiga Kaļva un Sandra Vensko.